Indický deník

Gora Devi
Dvanáct let s Babadžím

Velice jsem váhala, než jsem se odhodlala napsat tuto knihu, protože je velmi těžké sdělit něco o Babadžím slovy. Jeho bytost je jemná, tajemná, a pochopit ji můžeme jen tak, že se držíme na jiné úrovni skutečnosti - na magii srdce.

Své učení vyjadřoval často jen gesty, úsměvem, v zdánlivě bezvýznamných situacích. To, co mne nejvíce zaujalo, když jsem se s ním setkávala, byl veliký klid a také síla, jež se projevovala právě díky tomuto klidu. Babadží je přítomnost, existence toho, čeho se my tak namáhavě pokoušíme dosáhnout: je to tajemství jiné úrovně vědomí.

Jeho neuvěřitelná láska je to, co se klene jako most mezi námi a Pravdou, mezi lidským a božským. Jeho fyzické tělo bylo snoubením nebe a země. Mnohých jeho volání dostihlo a byli jím navždy tím tak zasaženi, že jejich život už nemohl být nikdy takový jako dříve.

První slovo, které řekl, když jsem ho potkala, bylo "Bůh", jediná slabika, kterou vyryl kamenem do země. Později to doplnil: "Bůh je Láska".

Od té chvíle se probudilo mé hledání toho, jak uskutečnit význam oněch prostých slov. Tento deník chce být prostým svědectvím přímo zažité osobní zkušenosti, která může posloužit tomu, aby se něco z jeho poselství šířilo dál.

Góra Dévi
1. Cesta do Indie 
2. Matka Indie
3. Setkání s Babadžím
4. Vrindávan
5. Nová setkání
6. Tibetské zasvěcení, Lama Sakya Trinzin 
7. Milostný románek 
8. Návrat k Babadžímu 
9. Cesta do Nepálu 
10. Lama Tubten Yeshe 
11. Zpátky do Indie 
12. Trénink v Haidakánu 
13. Zkušenosti v Dina Pani 
14. Zima v Haidakhánu 
15. Okhaldunga - Madhuvan - Almora 
16. Benáres - Assam 
17. Návrat do Haidakhánu 
18. Návrat do Itálie 
19. Znovu v Haidakhánu 
20. Západ táhne do Haidakhánu 
21. Babadží neviditelný

(Celý text je možné si stáhnout ve formátu zip.)